Výstavba sítě

Autor: administrator (mailto:monty@khnet.info), Téma: Projekty
Vydáno dne 01. 04. 2016 (3268 přečtení)
Jak jste si všichni všimli, především protože jsme na to veřejně upozorňovali, poměrně masivně se na sídlišti kopalo. A době nedávné i jinde po republice.

Ano, máte pravdu, jedná se o sítě. Ale ne o datové, ale balíčkové.

Předpokládáme jistou civilizační inteligenci čtenářů tohoto článku. Takže nemusíme moc připomínat tlaky státních struktur (i nadstátních) na dohled nad datovými sítěmi a dokonce i snahy o plíživé nastolení cenzury. Asi by se vám nikomu nelíbilo, že nebude fungovat váš oblíbený web jen proto, že se na něm objevila stránka s loterií, ruletou nebo dokonce hazardem typu poker nebo dokonce nedejbože mariášem. Stát to prostě nechce a zablokovat to nejde jinak, než celé. Případně nás donutí filtrovat komplet provoz až na úroveň obsahu, abychom dokázali zarazit i nekalé jednání schované někde v temnějších zákoutích webové adresy.

Jenže toto může být jen první krok. Nebo také ne. Je to padesát na padesát. Slušná šance.

U těchto extrémně škodlivých lidských činností (hraní mariáše za desetníky) se může objevit i další omezení. Jak proboha zaplatím výherci? Nebo jak má proherce poslat výhru mě?

No a proto jsme se jako nezisková organizace rozhodli podpořit tyto výdělečné a nezdaněné pohyby financí, zboží i služeb. Výkopy a v nich položené trubky NEBUDOU sloužit k přenosu žádných virtuálních informací kódovaných v nějakých pofidérních fotonových vlnách vlnících se klaustrofobicky v trubičce. Budou sloužit jako POTRUBNÍ POŠTA. Tedy k přenosu balíčků (anglicisticky paketů).

Chcete poslat sousedovi paklíček vzácného tabáčku? Nebo doutníček? Není problém … zavřete ho do certifikované ROHS pixličky™, nalepíte kolek s PP adresou, zastrčíte do trubky a fouknete. Naše nové přepínače (switche) na ústředně se již postarají o přesměrování do cílové stanice.

Představivosti se meze nekladou. Posílat půjde cokoliv. Na malý problém jsme narazili pouze při testování tekutých zásilek. Některá místa prosakovala a scházeli se nám tam patoklízalové. Zatím to řešíme dohodou se státní security agenturou, která výtoky zavčasu nasává.

Potřebujete poslat pětikorunu partnerovi z pokeru? Proč ne? Nemusíte využívat státem sledované penězotoky. Máte toho víc? Udělejte ruličku a pošlete přímo …

Neumíte si představit, jak se posílají potrubní poštou služby? V testech se nám osvědčilo např. ranní buzení. Stačí do trubky pořádně zařvat. Využít lze i opačného principu a místo foukání použít násos – jak naloží se vzniklým podtlakem příjemce je ale už jen na něm …

Požadavek při výstavbě byl na zelenou energii. Trochu nám to komplikovalo práci, neboť jen zelené trubky nejsou moc k sehnání a z pozice síly ji chce používat Město pro své vlastní účely. Ale poradili jsme si právě pomocí již zmíněné rekuperace ionizujícího záření. Pohonné tablety, nemá-li uživatel vlastní, budou k dostání ve všech trafikách v okrese Kutná Hora. Registrace u národního Energetického úřadu je již hotová.

Díky tomu lze poslat klidně i radioaktivní materiál, neboť pixličky jsou vystlané speciálním izotopem slitiny a nebezpečné záření bezezbytku pohltí a transformuje na čistou energii. Slitina má registrovaný název Plumbumkuprum.

Z kuloárů máme též zaručené zprávy, že se nás skupina vědců ze Švýcarského CERN institutu chystá nominovat na Nobelovu cenu. Ve tváři Ig Nobela je prý již vidět nadšení.

 

Mějte se všichni krásně, přejeme vám skvělý aprílový den!

 


 

Teď trocha fotodokumentace výstavby a výsledku.

 

 

 Testování pracovních nástrojů.

 

 

 Outsourcing těžkých prací v arsenitých půdách pod Kaňkem.

 

 

 Pod Kaňkem byl též potřeba trochu větší vstup do podzemí.

 

 

 Na sídlišti to již bylo jednodušší a Team KHnet se chopil nástrojů.

 

 

 Na Studních se to ovšem neobešlo bez hrůzných nálezů. Pan Brůna byl večer asi poněkud neklidný.

 

 

 Vstup do studně Na Studních.

 


 

A takto vypadá naše centrála.

 
 

 Hlavní switch.

 

 

 Předseda Úřadu pro harmonizaci vnitřního trhu EU se kochá naší sítí.

 


 

 Náš nový kolega František Kýbl předvádí prototyp pixličky.

 

 

 První šťastná uživatelka Martina Veselá se těší z nové zásilky.