Sklenářův dolík je otevřen!

Autor: Hondaq (mailto:hondaq@khnet.info), Téma: Projekty
Vydáno dne 04. 10. 2016 (2984 přečtení)
Milí členové,

Jistě jste zaznamenali projekt, na kterém spolupracujeme už přes 2 roky s dalšími pěti neziskovkami.

Tento projekt pokročil do druhé fáze. První fáze byla dokončena a v sobotu slavnostně předána obyvatelům Kutné Hory k užívání.Rádi bychom vás informovali, jak konkrétně se na projektu podílíme. Finančně nás to skoro nic nestojí. Spíše se podílíme pomocí fyzickou. Naši členové pomáhají na pravidelných brigádách a patří jim za to velký dík. Pomáháme také s propagací, zvyšujeme povědomí o projektu, právě mezi našimi členy. Dále jsme založili a spravujeme web www.sklenaruvdolik.cz, kde běží prezentace projektu.

 

Jsme moc rádi, že veřejnost tuto část Kutné Hory vzala s nadšením. Velmi děkujeme za návštěvu slavnostního otevření, kde byly shrnuty základní myšlenky projektu. Toto místo je bohaté na nejrůznější dřeviny. Je zde mnoho druhů ovocných stromů. Je to místo, kde se každý může dozvědět něco nového. Může ochutnat čerstvé ovoce, vlastnoručně utržené ze stromu. Nebo si může nasbírat plody i domů. Jako bonus jsou ve sklenářově dolíku cedule, kde zjistí, jak z nasbíraného ovoce udělat zavařeninu a mnoho dalšího. Místo je určeno k procházkám a relaxaci v přírodě. Je to prostě takový trochu jiný park.

 

Pokud místo navštívíte, zamyslete se prosím nad tím, že to co tam vidíte, vzniklo za více než 2 roky práce. Každá poškozená věc je pro nás nejen finanční, ale především osobní ztrátou.

 

Budeme jen rádi, když budete místo navštěvovat. Máte-li zájem pomoci, nebo máte-li nějaký nápad, tak se ozvěte na mail info@sklenaruvdolik.cz. Projekt zdaleka není u konce a je otevřený nejrůznějším myšlenkám.

 

---Informace přímo z slavnostního dne---

 dsc_8629_600